Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akumulator - jak kupić mądrze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A ja wrócę do mojego pytania Co sądzicie na temat aku Varta Silver Dynamic 85Ah 800A :?:

    Komentarz


    • Mnie też niestety czeka na dniach zakup akumulatora, skłaniam się chyba ku Centrze ze względu na te 3 lata gwarancji. Konfigurator wypluwa Futurę 77Ah 760A o oznaczeniu CA770, będzie ok? Zmierzę tylko czy wlezie pod osłonę.

      Chyba że nie warto i lepiej brać coś innego - Bosch?

      Komentarz


      • PieTrzaK, centra produkowana jest obecnie w Hiszpani i jakość centry znacząco spadła, mi aku centry futura padł po dwóch latach :!:

        Ponoć jedna z niewielu firm która jeszcze produkuje solidne aku to ta:

        403 Forbidden
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • Widziałem Twojego posta stronę wcześniej, tylko jak napisałeś o 450zł to się wystraszyłem :lol: Widze jednak, że do ~370 spokojnie z przesyłka mogę taki 74AH kupić. Skoro faktycznie podobno dobre...

          Komentarz


          • Zamieszczone przez PieTrzaK
            Widziałem Twojego posta stronę wcześniej, tylko jak napisałeś o 450zł to się wystraszyłem :lol: Widze jednak, że do ~370 spokojnie z przesyłka mogę taki 74AH kupić. Skoro faktycznie podobno dobre...


            pewnie można taniej kupić, mi padła centra a jeździć musiałem więc podjechałem do sklepu i kupiłem :wink:
            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

            Komentarz


            • To już lepiej zamiast centry np. jenoxa. Cenowo wyjdzie taniej, a jakościowo na pewno nie gorzej. I swoim dasz zarobić chociaż. Co do parametrów, raczej standardowo: 75 Ah, 700 A, za ich katalogiem.

              Komentarz


              • Nie interesuje mnie komu dam zarobić oby było dobre...

                Jenox jakiś super opinii nie zbiera. Skłaniam się ku temu MOLLowi - tylko nie wiem czy brać na miejscu od oficjalnego dystrybutora za 424zł czy zaoszczędzić ~50zł i brać z allegro.

                Chyba że BOSCH silver? Na miejscu mam 74AH 680A za 3 stówy.

                Komentarz


                • W Octavii mam Excide od 2 lat i jak na razie chodzi. W Polówce mam akumulator ZAPa i ten mogę polecić. Ma już chyba z 6-7 lat, jazda po mieście, zero problemów.
                  AGR 112KM, 232Nm
                  Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                  Komentarz


                  • Gdzie produkują Varty? Ja mam Vartę Silver 74Ah 680A, kupioną w lutym 2012 i jakaś słaba mi się wydaje. Dziś na 2 min była włączona lampka w kabinie (1 z 3) i lampka w otwartych drzwiach i po chwili zaczęły świecić słabszym światłem. Kręcenie rozrusznikiem też jakby nie to co trzeba.
                    Silnik R18A2.
                    http://www.dadrl.org.uk
                    http://www.lightmare.org

                    Komentarz


                    • A ja tam ostatecznie kupiłem Bannera, na miejscu, świeżego, przy mnie sprawdzonego za 299zł. Zobaczymy co będzie :wink:

                      Komentarz


                      • Zasada jest bardzo prosta, a mianowicie:
                        Należy kupić najtańszy akumulator i największy z możliwych, który zmieści się do skrzynki (tylko nie w markecie, bo tam można trafić na zeszłoroczne leżaki, a w przypadku awarii reklamacja trwa długo), wyjąć stary aku, podłączyć nowy i jeździć.
                        Każdy akumulator ma dwa lata gwarancji, a w normalnym sklepie, raczej nie ma chińczyków.
                        Sprawdzić ładowanie w aucie, które powinno wynosić od 13.9V do 14.4V mierzone na klemach. Opcjonalnie sprawdzić zwykłym miernikiem pobór prądu bez uruchomionego silnika, który nie powinien przekraczać 30 mAh i jeździć.

                        Przykładowe ceny tanich akumulatorów (nie chińskich):
                        40Ah - 128zł
                        45 - 142
                        50 - 159
                        55 - 169
                        62 -185
                        74 - 228
                        80 - 248
                        92 - 275

                        Ot, cała filozofia.
                        Żaden Bosz, Centra Futura, czy inny Moll.

                        [ Dodano: Wto 10 Gru, 13 19:54 ]
                        Zamieszczone przez PieTrzaK
                        A ja tam ostatecznie kupiłem Bannera, na miejscu, świeżego, przy mnie sprawdzonego
                        Yyyyy... znaczy sprawdzili, że akurat TEN będzie najlepszy, spośród innych identycznych? Świeży, tzn., że jeszcze był ciepły? Czy jak sprawdzili?
                        A może okazałeś się być dla nich zwykłym, sorry, idiotą, któremu wcisnęli ten, który akurat miał największe napięcie na słupkach i powiedzieli, że z tego egzemplarza, to będziesz Pan zadowolony?
                        Tak, czy siak, to skoro sprzedali Ci najlepszy, to jaki sprzedali następnemu klientowi po tobie? Troszkę gorszy, ale też jeden z lepszych? A trzeciemu jaki?
                        Ja bym omijał taką firmę szerokim łukiem. No ale w sumie najważniejsze jest to, że Ty jesteś zadowolony. Tak działa marketing.

                        Komentarz


                        • i wszystko na temat...
                          ale trudne to będzie do przełknięcia dla fetyszystów znanych marek :szeroki_usmiech
                          a to, ze można mieć np. dwa jenoxy za jednego MolloBannerroRunningBulla to detal :wink:

                          [ Dodano: Wto 10 Gru, 13 19:56 ]
                          Zamieszczone przez dragster
                          Gdzie produkują Varty?
                          Varty produkują dokładnie w tej samej manufakturze co Bosche - o ile dobrze pamiętam, na Słowacji :lol:
                          Diesel Service Śmietana
                          43-210 Kobiór
                          ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                          uwaga
                          nie robimy pompowtryskiwaczy

                          Komentarz


                          • Yyyyy... znaczy sprawdzili, że akurat TEN będzie najlepszy, spośród innych identycznych? Świeży, tzn., że jeszcze był ciepły? Czy jak sprawdzili?
                            A może okazałeś się być dla nich zwykłym, sorry, idiotą, któremu wcisnęli ten, który akurat miał największe napięcie na słupkach i powiedzieli, że z tego egzemplarza, to będziesz Pan zadowolony?
                            Tak, czy siak, to skoro sprzedali Ci najlepszy, to jaki sprzedali następnemu klientowi po tobie? Troszkę gorszy, ale też jeden z lepszych? A trzeciemu jaki?
                            Ja bym omijał taką firmę szerokim łukiem. No ale w sumie najważniejsze jest to, że Ty jesteś zadowolony. Tak działa marketing.
                            Nie, sprawdzili testerem że akurat ten, który sobie wziąłem ma wymaganą pojemność,odpowiednie napięcie i odpowiedni prąd rozruchowy a nie tylko napis na etykietce. Może inny był lepszy. Świeży, znaczy tegoroczny a nie leżak magazynowy z 2011. Nie mówię że sprzedali mi najlepszy wyselekcjonowany egzemplarz a dla reszty był szit. Nikogo do zakupów w tej firmie nie zmuszam, kto chce niech kupuje Jenoxy u pana Władzia na ryneczku, ja kupiłem to co chciałem i gdzie chciałem. Najwyżej będę sobie pluł w brodę.

                            Komentarz


                            • Większość osób po prostu się nie chce wymieniać co 2 lata akumulatora bo liczy na bezawaryjną pracę. Kupując akumulator raczej chcą być pewnym, że odpalą auto nawet w srogie mrozy (w Polsce zima ma te kilka miesięcy zazwyczaj). Ja osobiście przetestowałem firmę MOLL, jestem zadowolony bo 10lat był w moim drugim aucie (KAMINA) dopóki nie zaczęła dostawać zadyszki. Potem kupiłem drugi raz taki sam (od 3 lat jeździ) i teraz do szkodnika po śmierci oryginalnej varty kupiłem kolejny akumulator tej firmy:
                              Moll M3 plus P+ 75Ah 660A
                              (aukcja w poprzednim poście)
                              ...i jak narazie jest ok. Nikt mnie nie przekona do jenoxa i nie jestem jakimś handlarzem MOLLa - po prostu przekonałem się. Tak jak niektórzy do Bosha Silver czy Varty. Materiały są pewnie po prostu lepsze. w końcu skądś są te opinie.

                              Zamieszczone przez mattyah4x4
                              a to, ze można mieć np. dwa jenoxy za jednego MolloBannerroRunningBulla to detal :wink:
                              To ja wolę kupić jeden, który przeżyje te dwa... :wink:

                              Nie wierze, że do Porsche czy Lambo wsadzali by jakiś w kosmos badziew. Ja przynajmniej nie słyszałem, aby była akcja wymiany aku w tych autach
                              "A miało być tak pięknie..."

                              4x4 @147KM\330Nm by Rogal

                              Komentarz


                              • zasadniczo co do idei masz rację :lol:
                                ale to życie, Panie 8)
                                Diesel Service Śmietana
                                43-210 Kobiór
                                ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                uwaga
                                nie robimy pompowtryskiwaczy

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez crowl
                                  To ja wolę kupić jeden, który przeżyje te dwa...
                                  Ja też bym wolał. Tylko jest problem w tym, że takich akumulatorów (przynajmniej w Polsce) od paru lat się nie produkuje.
                                  Uwierz mi, że wiem o czym piszę. Teraz akumulatory produkuje się tak, że MAKSYMALNIE po 2-4 latach (w zależności od sposobu użytkowania) zaczyna się spływ masy czynnej i taki akumulator MUSI po tym czasie przestać działać.
                                  Inaczej trzeba by było zwolnić 1/3 pracowników w manufakturach, bo co to by było, gdyby aku działał przez 7-8 lat? Ano byłby znaczący spadek sprzedaży, bo wyprodukowanie takiego akumulatora byłoby nieopłacalne - droższe materiały, droższa technologia, cena w sklepie x3.
                                  A jak przyjdzie chłop do sklepu, bo mu aku padł w dieslu, to który wybierze? Ten 74Ah za 220zł z dwuletnią gwarancją, czy taki za 499zł? Też z dwuletnią?
                                  Przecież widać, na przykładzie Centry, czy innych Bosch'ów w jakim kierunku to poszło - 95% ludzi wybierze tańszy akumulator, więc jaki sens produkować droższy i dawać zarobić konkurencji? No sam pomyśl...
                                  Mógłbym jeszcze pociągnąć wątek dalej, że np. jest inna linia produkcji akumulatorów w ZAP Piastów dla producentów aut i te akumulatory z naklejkami Łopla, czy innego Volksvagena wytrzymują 5-6 lat.
                                  Ale mi się nie chce.

                                  Komentarz


                                  • dawaj, bom okrutnie ciekaw ! 8)
                                    poważnie mowię...
                                    Diesel Service Śmietana
                                    43-210 Kobiór
                                    ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                    uwaga
                                    nie robimy pompowtryskiwaczy

                                    Komentarz


                                    • Nie no, nie mogę ci napisać o konkretnych technologiach stosowanych przez Centra, ZAP i innych :wink:
                                      Wiem, jak robią akumulatory na nasz rynek, a jak pod zamówienia producenta.
                                      I wiem, że w mojej Skodzie siedzi akumulator z Piastowa, a rok produkcji auta 2008 i jeszcze kręci.
                                      Ale o szczegółach nie mogę napisać, mimo że we wcześniejszym poście napisałem, że mógłbym długo pisać.
                                      Źle się wyraziłem. Powinienem był napisać, że mógłbym pisać, ale nie mogę. Rozumisz :wink:

                                      Komentarz


                                      • nie pisz 8)
                                        Diesel Service Śmietana
                                        43-210 Kobiór
                                        ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                        uwaga
                                        nie robimy pompowtryskiwaczy

                                        Komentarz


                                        • bobolino, Ty to widzę, że jesteś jak mój teść. Wiesz wszystko na każdy temat :wink:

                                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez kabanos
                                            bobolino, Ty to widzę, że jesteś jak mój teść. Wiesz wszystko na każdy temat :wink:
                                            Ano widzisz. Człowiek nie jedno w życiu widział i niejednokrotnie więcej wie.
                                            Pozdrów teścia ode mnie :skromny

                                            Komentarz


                                            • ryzyko jest takie, że jesteś właśnie Jego teściem
                                              Diesel Service Śmietana
                                              43-210 Kobiór
                                              ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                              uwaga
                                              nie robimy pompowtryskiwaczy

                                              Komentarz


                                              • bobolino, przekażę

                                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                Komentarz


                                                • Panowie ale tak poważnie teraz.. Jaki aku do 1.9 tdi Agr która odpala w zimie na pół obrotu? Cały czas gość z motoryzacyjnego namawia mnie na Bosch silver s5 77ah 750 a . Myślałem nad Vartą s5 , bannerem oraz exide premium.

                                                  Komentarz


                                                  • ta varta i bosch to dokładnie to samo, nawet w tej samen fabryce u naszych południowych sąsiadów robione :lol:
                                                    Diesel Service Śmietana
                                                    43-210 Kobiór
                                                    ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                                    uwaga
                                                    nie robimy pompowtryskiwaczy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X